Nastav Duši
Podcast

Koncem roku 2022 jsem měla tu čest udělat rozhovor s Veronikou Bernard v rámci podcastu Nastav Duši.
Dozvíte se toho o mě a zvuku spoustu, protože jsem se s Veronikou zapovídaly a nahrávaly 2 hodiny :-))

Rozhovor s Davidem Binghamem - Non Duality
(v angličtině)

David Bingham poukazuje na naši opravdovou podstatu,
hovoří o ne-dualitě, bytí bez úsilí a seberealizaci, ve smyslu uvědomění si toho, čím opravdu jsme. 
Po poslechu jednoho z jeho rozhovorů, jsem si svou pravou podstatu uvědomila a tak jsem Davidovi napsala email a měli jsme spolu rozhovor, který se David poté rozhodl uveřejnit. Mluvíme spolu i o hlase a Soundtherapy (zvukoterapii).

Česká Televize
Pořad Sama Doma

13. ledna 2021 jsem byla pozvána do živého vysílání pořadu SAMA DOMA, kde jsem mohla krátce pohovořit o Zvukoterapii a mém osobním příběhu, jak jsem se k této práci dostala. 

Pro shlédnutí klikněte prosím tady.

MF DNES
V prosinci 2020 vyšel v MF DNES, v příloze Víkend, rozhovor se mnou jako "Ladičkou nálady" :-)

Měla jsem z tohoto rozhovoru velkou radost, protože jej se mnou vedla žena, Petra Šmídová, která si v rámci rozhovoru předtím lázeň sama prožila. 

Článek si můžete přečíst na MF Dnes Premium, online na tomto odkaze

REFERENCE

Skupinová Gongová lázeň

Přišel jsem bez očekávání, ale tušil jsem, že zážitek to bude hluboký, vibrace zvuku vnímám citlivě. To mi umožnilo zůstat otevřeným.
Skutečnost předčila cokoliv, co bych mohl očekávat. Úvodní vizualizace mě uložila na hladinu oceánu tyrkysové vody, kde břehy a mělké dno tvořil zářivě zlatožlutý písek. Položil jsem záměr sytě-červené barvy na hladinu a nechal ho unášet vlnami. Najednou nedaleko zatroubila obrovská loď a má jízda začala. Vibrace Gongu celé moje já rozložila na miliony kousků. Cítil jsem každou jednu buňku v těle a seznamoval se s ní. S každou jednou vibrací jsem se stával tou vibrací. Každá moje buňka se stávala frekvencí Gongu. Proměňoval jsem se do různých tvarů. Zároveň jsem frekvence vnímal vizuálně. Jakoby se na mě díval nekonečný kaleidoskop multidimenzionálních obrazců průběžně měnících svůj tvar. Několikrát mě frekvence dostaly do takové polohy, že jsem potřeboval křičet. Vlastně ne křičet, ale řvát. Každý z těch milionu kousků mé bytosti tou vibrací "řval" v jakémsi bytostním crescendu. Šlo to až "na dřeň" mého já. Tam jsem se několikrát potkal se sebou, jako bych odcházel a přicházel zároveň...Za zpěvu mísy a za Tvého zpěvu, vyvěrajícího ze samotné podstaty, jsem se pak  v tom svém fascinujícím naladění ponořil do nekonečných prostor mého nitra. Opět se mi před očima tvořili různé obrazy, často lidských tváří...To byla ale jízda...
Nazývat to "lázní"  je čirý eufemismus :)
Bylo to setkání samého se sebou.
Úžasné. Krásné.  Moc Ti děkuji za ten prožitek.
Lubo

Hlasový workshop
Pro hlasový workshop se mi velmi těžko hledají slova, protože tam se odehrávaly velmi léčivé procesy, které jsou "za slovy". Velmi silný zážitek toho, že vše je v pořádku, propojení v kruhu žen a pocítění toho, že i toto propojení je samo o sobě velmi léčivé a je v něm obrovská síla. Člověk tomu vůbec nemusí rozumět. Prostě ví.
Kdybych však měla přece jen najít něco konkrétního, co mi to přineslo, tak rozhodně vědomí si vlastních hranic a schopnost vyjádřit ve správnou chvíli "ne" nebo "ano". Do té doby se mi to dařilo u mnoha lidí. Stále byl ale jeden člověk, u kterého se mi to nějak nešlo. Přestávala jsem se v jeho přítomnosti cítit a "zamrzala jsem". Toto se v podstatě týden po workshopu změnilo. Najednou jsem stála ve své síle a cítila se. Najednou jsem věděla, kde přesně jsou mé hranice a co potřebuji. I když bych dřív byla roztřesená, najednou šlo říct "ne" celkem v klidu. Samozřejmě to začalo u druhé osoby různě narážet a díky bohu postupně začala společná cesta hledání funkčního vzájemného vztahu. Teprve dnes, 4 měsíce po workshopu sklízím skutečné ovoce této změny a jsem za ní obrovsky vděčná. A ano, šlo o jednoho z rodičů, jak už to tak často bývá. :) 

Velké díky za Martiny neskutečný hmotný i energetický prostor, ve kterém se toto mohlo uvnitř přerodit. Pokud jste ještě neviděli její úžasný dům, tak je nejvyšší čas!
Lucie Doušová 

Famózní Martina s její Gongovou lázní.
Nikdy jsem nezažila tak instantní hlubokou relaxaci, cestování časoprostorem, psychedelické vrstvení realit a dotek minulosti našich kořenů. Ne, Martina vám nedá napít kouzelného čaje. Prostě jen ležíte a necháváte na sebe působit její brilantní pradávny hlas s moudrostí stařenek trhajících byliny na úpatí hor a stejně tak opojný zvuk léčivých nástrojů, které ve vás mnoho odemknou. 
Slovy nepopsatelné, tohle si musíte prožít.

Kristýna Zezulová 
Instagram: @christenss


Měsíční cesta s hlasem: Objev svůj hlas
Pro individuální setkávání s Martinou a hlasem jsem se rozhodla, protože jsem se ve svém životě cítila téměř pod kontinuálním tlakem. Ten se projevoval tlakem na hrudníku, nespavostí a všelijakými náladami. Člověk by si řekl, že to k životu se třemi malými dětmi to prostě patří, ale nechtěla jsem v tomto dlouho setrvávat.
Díky individuální cestě jsem pochopila především to, jak v každodennosti pracovat s hlasem a využít ho k tomu, aby tělo nebylo trvale v tenzi. Hlas se stal součástí mé každodennosti. Velmi se mi ulevilo. Pod tlakem se občas stále cítím - vzhledem k náročnější životní fázi. Už ale vím, co s tím a rozhodně to není trvalý stav. :) Velká úleva. :)
Jako obrovský bonus přišlo uvolnění do života tady a teď. Dříve jsem vnímala svůj život jakoby za sklem a necítila jsem se s ním ve spojení. Toto se změnilo a teď vnímám, že já a život jsme jedno. Lépe cítím své tělo a tím pádem ho můžu obstarat, jak potřebuje. Spolu s cestou jsem se také více otevřela svým vášním. Mezi jinými i vášni pracovní a celkem hezky se mi začalo rozjíždět podnikání.
Ráda bych ještě dodala, že osobnímu rozvoji se věnuji roky. Mám za sebou řadu seminářů, pobytů a workshopů a toto je jedna z metod, která jde rovnou do podstaty. Což velmi oceňuji. A tímto Martině ještě jednou velké díky!
Lucie Doušová

„Během Gongové lázně mne přestala migréna a uvědomila jsem si řešení současné náročné životné situace. Děkuji!“

Eva

Až po lázni, když jsem cítila velkou úlevu, jsem si uvědomila, 
kolik napětí jsem v sobě předtím měla a ani jsem si to neuvědomovala.

Martina

„Úplné vyčištění hlavy a zklidnění“

Lucie

„Po individuální Hudební lázni se cítím velice dobře, usazená v realitě.

Srovnala se mi pokožka, je čistá, pružná a nesvědí. Děkuji!“

Kamila


„Během hudební lázně jsem cítila klid a chuť se více věnovat sama sobě.“

Jana


„Po Hudební lázni jsem se cítila jako bych se probudila po vydatném osmihodinovém spánku. “

Hanka


„Cítila jsem více lásky a pokory v srdci, chuť odpouštět."

Renata


„ Prostupovala mě energie lesa, také vzpomínka na dětství prožité v lese. 

Od hudební lázně velmi dobře spím. Děkuji za úžasný zážitek..“

Marcela Ganna


„Po Individuální Hudební lázni jsem si uvědomil, co je pro mne opravdu důležité a získal jsem nadhled nad svou současnou situací.“

Milan


„Během Gongové lázně i po ní, se mi velice dobře dýchalo, což byl pro mně již dělší dobu předtím problém. Cítím se opravdu odpočinutý a zregenerovaný, i když jsem čerstvě po nemoci.“

Jiří


FOTOGALERIE

Sobotní Hudební lázeň v Jógovně - vibrace gongu, tóniny hlasu, hlubiny.
Propadání, dech, pocity, vjemy, (v)cítění, plynutí, splývání. Tma.
Chvíle zpěvu, neznámého a přitom tak blízkého, zpěvu dávných žen z minulosti, které přetrvávají v každé z nás. Chtělo se mi plakat nad tím nenadálým setkáním, se sebou samou, s ženskou podstatou, s La Loba, s tou, která ví. Ty nové zvuky hrály na cosi neobjeveného ve mně. Na cosi, co trpělivě čekalo, až bude objeveno. Na pradávné informace vepsané do DNA, na nejtajnější přání a tužby, které byly konečně ukojeny.
V jedné sekvenci mi hořelo břicho. Útroby byly v jednom plameni, zvuky mi evokovaly boj, válku, hluk a chaos. Něco zlověstného se blížilo, nebo trvalo, kdo ví. 
Tělo oživlo svým vlastním životem. Hlava se zvedala, klesala, ruce se samovolně spojily v modlitbu, pluly nad hlavou, k srdci, čelo se lepilo na podložku. V mysli mi zněla věta: ,,Nepatří mi tohle tělo a já nepatřím jemu". Pořád dokola. Jako mantra, která odně(i)kud připlula a zakotvila v mojí hlavě a já věděla, že musím opakovat. Nepřestávat. Opakovala jsem a opakovala a najednou k ní připlula další věta: ,,Patříme k sobě."

S vděčností a láskou,
Anna Maděrová, účastnice Hudební a Gongové lázně v Jógovně, březen 2019